دزدگیر اماکن در انواع مدل ها و برندها

با توجه به شرایط جامعه و آمار وحشتناکی که از سرقت های عادی یا مسلحانه به گوش می رسد و البته همیشه هم متاسفانه در حالت افزایشی قرار دارد، استفاده از سیستم های امنیتی، چون دزدگیر اماکن بیشتر احساس می شود. در واقع مهم نیست که آیا اشیا ارزشمند و گران قیمتی را نگهداری می کنید یا نه، به هر ترتیب برای حفظ جان و مال افراد، نصب دزدگیر حائز اهمیت خواهد بود. خوشبختانه در بازار فعلی، چندین برند فعال دزدگیر برای نصب در اماکن داریم که هر یک به نوعی دارای ویژگی های خاص خود هستند.

در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم ضرورت نصب دزدگیر اماکن چیست و این دزدگیرها چه ویژگی ها و مشخصاتی دارند.

ویژگی های دزدگیر اماکن

امنیت چیزی بسیار ارزشمند است که برای رسیدن به آن، باید از فاکتورهای مختلفی بهره مند شوید. گاهی اوقات، امنیت از مسیر انتخاب صحیح منطقه جغرافیایی برای محل سکونت یا کسب و کار تا حدودی تامین می شود و گاهی برای رسیدن به سطح پیشرفته تری از امنیت، باید از سیستم های ضدسرقت و دزدگیر اماکن استفاده کرد. این چیزی است که باعث می شود حتی در صورت حضور پیدا کردن سارقین و تلاش آن ها برای ورود به مکان های مختلف، دزدگیر وارد عمل شده و تلاش های آن ها ناکام مانده یا با مداخله پلیس و دستگیری شان همراه گردد. با این حساب به نظر می رسد که استفاده از پیشرفته ترین سیستم های دزدگیر اماکن، بتواند کانال امنیتی مناسبی برای حفاظت از مکان ها و موقعیت های محصور یا حتی روباز باشد.

مشخصات دزدگیر اماکن

از آن جایی که سیستم های دزدگیر امکان و منازل متعددی وجود دارد، غالبا دریافت مشاوره پیش از خرید دزدگیر و سیستم ایمنی و انتخاب دستگاهی که تطابق کامل با نیازهای موقعیت مکانی داشته باشد، از اهمیت بسیاری برخوردار خواهد بود. از این روی توصیه می کنیم که تنها از روی یک عکس یا نام و برند به خرید دزدگیر اماکن نپرداخته و حتما پیشتر تحقیقات کامل در این زمینه به عمل بیاورید.

سیستم های دزدگیر اماکن در انواع مختلف عرضه شده اند و به طور مثال شما می توانید از سیستم دزدگیر اماکن سیم کارتی به عنوان یکی از ارزان ترین مدل های دزدگیر اماکن، استفاده نمایید. این نوع سیستم های دزدگیر برای به کار رفتن در محیط های کاری، ادارات، آپارتمان ها، مجتمع ها، برج ها و … کاربرد داشته و به خوبی می توانند سدی در مقابل نفوذ سارقین باشند.

همین طور برخی از مدل های سیستم های ضدسرقت اماکن دارای ریموت بوده و به بلندگو نیز مجهز شده اند. بسته به این که تا چه اندازه موقعیت مکان مورد نظر شما، حساس بوده و نیاز به ایمن سازی بالایی وجود داشته باشد، لازم است که سیستم ضدسرقت را حرفه ای انتخاب کرده و کمترین ریسکی در این زمینه را متحمل نشوید.

جهت بالا بردن و افزاشی امنیت خانه یا شرکت و محل کسب و کار خود، به یک سیستم نظارتی و امنیتی نیاز خواهید داشت. بهترین روش پیشگیری از وقوع جرم های سرقتی حتی در بعضی موارد، جنایات، به کار بردن سیستم های امنیتی محسوب می شود. این سیستم ها به شما کمک می کنند تا از ورود سارقین جلوگیری به عمل آورده و به موقع اعلام سرقت در اماکن صنعتی، تجاری، اداری یا مسکونی صورت بگیرد.

مشخصات فنی دزدگیر اماکن

اتصالات دزدگیر اماکن می تواند از نوع باسیم یا بی سیم بوده و این نیز به نوع دزدگیر انتخابی شما بستگی خواهد داشت. همین طور شما می توانید دزدگیر با صفحه نمایش انتخاب کرده یا با پرداخت مبلغی کمتر، دزدگیر بدون صفحه نمایش تنظیمات را انتخاب کنید. این می تواند در هزینه نهایی شما صرفه جویی ایجاد کرده، اما معمولا در نقش حفاظتی دزدگیر، تاثیر چندانی ندارد. در صورتی که دزدگیر و سیستم امنیتی دارای صفحه نمایش را انتخاب کنید، این صفحه نمایش می تواند معمولی یا تاچ باشد. در این صورت تنظیمات را از طریق صفحه تاچ دنبال کنید.

 به علاوه دزدگیرهای اماکن جدید، دارای ریموت کنترل هستند و این به کاربر اجازه می دهد تا با سهولت بیشتری امور مربوط به دزدگیر را انجام بدهد.

حین انتخاب و خرید دزدگیر و سیستم های ضدسرقت، به ظرفیت باطری آن ها نیز توجه کنید. این موردی است که کمتر از سوی خریدار یا کاربر مورد توجه قرار گرفته، در حالی که اهمیت بسیاری حین عملکرد آن دارد و حتما باید مورد توجه قرار بگیرد. توصیه می کنیم که این مورد را در چک لیست خرید دزدگیر قرار داده، سپس نسبت به انتخاب و خرید مدل مناسب، اقدام کنید. در نظر داشته باشید که دزدگیر و سیستم ضدسرقت مناسب، نوع و مدلی است که بتواند به صورت کاملا ایمن، از ورود سارقین جلوگیری به عمل آورده و تنها به عنوان یک سیستم نمایشی عمل نکند. در بعضی مواقع سیستم های ضدسرقت، به حدی ناکارآمد و با طراحی ساده هستند که برای سارقین عبور از آن ها، به راحتی صورت گرفته و هیچ گونه قابلیت بازدارندگی یا هشدار به موقع ندارند. به علاوه به یاد داشته باشید که سارقان نیز پا به پای پیشرفت تکنولوژی، اطلاعات خود را به روز کرده و لازم است که حتما انتخابی مطابق با جدیدترین سیستم های ضدسرقت همراه با تکنولوژی های به روز شده داشته باشید.

بعضی از مدل های دزدگیر اماکن دارای قابلیت تفکیک زون ها بوده و ضمن آن، به یک زون 24 ساعته نیز مجهز هستند. از این گذشته سنسورهای درب بی سیم می تواند مشخصه عالی در دزدگیر ها بوده و عملکرد آن ها را به شکلی موثرتر پیش ببرد.

در نهایت بسته به این که دزدگیر را برای منزل مسکونی یا محل تجارت و کسب و کار خود بخواهید، نوع دزدگیر پیشنهادی برای شما متفاوت خواهد بود. حتی متراژ موقعیت مکانی نیز در انتخاب و خرید نوع دزدگیر تاثیرگذار است. همچنین بسته به میزان بودجه ای که دارید، باید نوعی از دزدگیر را انتخاب کنید که بهترین مشخصات فنی را داشته و در نهایت نقش پیشگیری کننده از سرقت را به بهترین شکل ایفا کند.

معمولا مشاوره پیش از خرید و انتخاب دزدگیرهای اماکن، بهترین عملی است که می توانید برای داشتن خریدی هوشمندانه به خرج دهید. به جز این، مقایسه میان مدل های مختلف دزدگیرهای اماکن و منازل نیز کارآمد بوده و به شما این امکان را می دهد که مقایسه ای هوشمند میان مشخصات فنی آن ها داشته باشید. به این ترتیب می توانید با توجه به قیمت های مختلف دزدگیرها و سیستم های امنیتی منازل و مکان های تجاری و کسب و کار، نمونه ای که بهترین سازگاری با نیازهای امنیتی و ضدسرقتی شما را دارند، انتخاب کنید.

انواع دزدگیر اماکن 

  • دزدگیرهای اماکن ساده
  • دزدگیرهای اماکن دارای سیستم هشدار از راه دور
  • دزدگیرهای اماکن بی سیم
  • دزدگیرهای اماکن سیم کارتی
  • دزدگیرهای اماکن تحت شبکه یا ip

هر یک از این دزدگیرها کارایی خاص خود را داشته و بسته به محیطی که قصد نصب دزدگیر اماکن در آن را دارید، مناسب خواهند بود.

دزدگیرهای اماکن ساده

دزدگیرهای اماکن ساده در حقیقت ارزان ترین و قدیمی ترین دزدگیر اماکن محسوب می شوند که قادر به ارسال هشدار راه دور نیستند. عملکرد این دزدگیرها به شکلی است که در صورت قرار گرفتن شخص در محدوده سنسورها یا ورود با شکست حرز، صدای هشدار آن ها به صدا در می آید. البته از کار انداختن سیستم هشدار این دزدگیرها، کار چندان پیچیده ای نبوده و امکان نفوذ وجود داشت.

دزدگیرهای اماکن دارای سیستم هشدار از راه دور

این مدل از انواع دزدگیر اماکن همان طور که از اسم آن می توان حدس زد، دارای ارسال هشدار از راه دور هستند و به شماره تلفن های ثبت شده از طریق خطوط تلفن ثابت، تماس حاصل می شد. به این شکل در صورتی که نیروهای مهاجم و سارق خط تلفن را از کار می انداختند، دزدگیر غیرفعال شده و امکان ارسال تماس وجود نداشت.

دزدگیرهای اماکن بی سیم

یکی دیگر از انواع دزدگیر اماکن را باید دزدگیرهای اماکن بی سیم بدانیم که در این دزدگیرها به جای به کار بردن سیم کشی های رایج فارغ از این که روکار یا توکار باشند، از سیستم اتصال وای فای استفاده می شود.

در این الگو از دزدگیرهای اماکن، به جای به کار بردن سیم و کابل های رایج، از باندهای فرکانسی استفاده شده و اتصال وای فای پل ارتباطی لازم را فراهم می سازد.

البته  در این سیستم از دزدگیرهای اماکن، وجود نویز و پارازیت محتمل است و این می تواند به ایجاد اختلال در سیستم دزدگیر و عملکرد با تاخیر یا ناقص آن منجر شود. بنابراین لازم است که حتما از کیفیت شبکه اطمینان داشته باشید.

دزدگیرهای اماکن سیم کارتی

در شرایطی که امکان استفاده از تلفن های ثابت وجود ندارد، دزدگیرهای اماکن سیم کارتی کارآمدی خود را خواهند داشت. به این شکل هشدار و آلارم پیامکی روی خط تلفن همراه ارسال خواهد شد. این ارسال بستگی به آن دارد که از پیش چه شماره تماسی را برای ارسال هشدار و آلارم انتخاب کرده باشید. این نوع از دزدگیرهای اماکن نیز امکان دریافت پارازیت و نویز را دارا بوده و ممکن است با عملکرد مختل همراه شوند.

دزدگیرهای اماکن تحت شبکه یا ip

این دوربین ها قابل دریافت آدرس های ip بوده و روی بستر شبکه جهت ارتباطات داخلی میان تجهیزات دزدگیر اماکن تحت وب هوشند عمل  می کنند. البته در صورتی که بخواهید یک ارتباط راه دور به این شکل ایجاد کنید، لازم است که یک ماژول تحت شبکه قابل گسترش نیز متصل به سانترال مرکزی، داشته باشید. مزیت استفاده از دوربین های تحت شبکه یا ip این است که شما می توانید مانیتورینگ و مدیریت دوربین را از راه دور به راحتی به انجام برسانید.

دزدگیر اماکن چطور ریسک دزدی را به حداقل می رساند؟

یکی از تجهیزاتی که می توان با اضافه کردن آن به ساختمان های مختلف با زمینه های کاربری متفاوت، ریسک دزدی را به حداقل رساند، دزدگیر اماکن است. شاید در ابتدا به نظر برسد که با اضافه کردن دزدگیر اماکن چون دوربین های مداربسته، اتفاق خاصی نیفتاده و در صورتی که سارق قصد ورود به منزل یا هر نوع ساختمان دیگری را داشته باشد، به هر ترتیب از این سد عبور خواهد کرد؛ اما به واقع وجود دزدگیر اماکن درست مانند دزدگیر خودرو، میزان سرقت را به حداقل می رساند.

آمار منتشر شده از ساختمان هایی که دارای دزدگیر بوده اند نیز در قیاس با ساختمان هایی که به هیچ سیستم ضدسرقت مجهز نبودند، حاکی از آن است که با اضافه کردن این سیستم های ضدسرقت به اماکن، می توان تا حدود زیادی ریسک سرقت های رایج در مناطق مختلف را به حداقل رساند.

به علاوه اهمیت زیادی دارد که دزدگیر اماکن در چه محلی نصب شده و چطور فضای منزل به وسیله آن ایمن سازی شود. همین طور مدل دزدگیری که برای ساختمان مسکونی، تجاری، سوله و هر نوع کاربری دیگری انتخاب می کنید نیز در اثربخشی آن تاثیرگذار خواهد بود. لازم است که حتما نوع دزدگیر را پس از انجام مشاوره با کارشناس ایمنی ساختمان انتخاب کرده و مدلی را خریداری و نصب نمایید که کارایی لازم برای اطلاع رسانی از سرقت و ورود با شکست حرز به محل ساختمان و مکان مورد نظر شما را داشته باشد.

به این ترتیب می توان با اطمینان گفت که نصب دزدگیر در ساختمان های مختلف و اماکن گوناگون، می تواند درست به موقع سارق را از ورود منصرف ساخته یا سر بزنگاه به دستگیری وی کمک نماید.

سخن پایانی

تردید نداشته باشید که با خرید و نصب دزدگیر اماکن نه تنها هزینه بیهوده ای صرف نکرده اید، بلکه از اتلاف شدن و سرقت دارایی های خود، پیشگیری هدفمندی به عمل خواهید آورد. شکل زندگی امروزی به سمت استفاده از سیستم های مدرن پیش رفته و دزدگیرها یکی از این محصولات هستند که کیفیت آرامش زندگی را به مراتب افزایش می دهند.

فروشگاه اینترنتی ساتو الکترونیک

واردکننده و عرضه کننده انواع دوربین مدار بسته ، دزدگیر اماکن ، آنتن مرکزی و غیره

شماره تماس :  02166749052

سوالات پرتکرار دزدگیر اماکن

3 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست