نصب دزدگیر اماکن

نصب دزدگیر اماکن مزایای زیادی دارد و به ویژه اگر با نصب دوربین مداربسته در محیط اداری، ساختمانی، خانگی و غیره همراه باشد، ضریب ایمنی را به مراتب بالاتر خواهد برد. در صورتی که می خواهید محیط و مکان مورد نظر خود را نسبت به ورود افراد غریبه، سارقان، متجاوزان به هر نوعی و غیره ایمن سازی کنید، لازم است که از کلیه سیستم های دزدگیر و امنیتی پیشرفته بهره مند شده و در بهترین شکل ایمن سازی محیط داخلی را ایجاد کنید.

نصب دزدگیر اماکن به دو مرحله نصب سخت افزاری و نصب نرم افزاری تقسیم بندی می شود. دزدگیر اماکن یکی از شیوه های ایمن سازی محیط های داخلی است که برای انجام آن باید مراحل زیر اجرا گردد:

نصب سخت افزاری دزدگیر اماکن

نصب سخت افزاری دزدگیر اماکن شامل مراحل زیر است:

نصب پنل دزدگیر اماکن

این ابتدایی ترین بخش کار است و باید با دقت و مهارت انجام شود.

نصب باتری

در مرحله بعدی باتری دزدگیر در پنل نصب و جایگذاری می شود.

دزدگیر

نصب سنسورها

سنسورهای دزدگیرهای اماکن معمولا شامل سنسورهای چشمی و سنسورهای مگنتی هستند. پس از نصب پنل و باتری، نصب سنسورها را در مرحله بعدی خواهیم داشت. با نصب سنسورها، بخش مهمی از کار انجام شده است که در واقع محوری ترین و اصلی ترین بخش نصب دزدگیر محسوب می گردد. برای نصب سنسورها، لازم است که حتما یک شخص متبحر و متخصص در این زمینه، کار را انجام دهد. نصب اشتباه سنسورها یا هر گونه اختلال در جایگذاری آن ها، باعث می شود که عملکرد دزدگیر به درستی انجام نشده و در جایی که باید عکس العمل نشان دهد، معیوب عمل کند. از این روی توصیه می کنیم که حتما نسب سنسورها را به عهده افراد متخصص در این زمینه بسپارید.

نصب آژیر دزدگیر

نصب آژیر دزدگیر نیز گام بعدی است و باید در نصب آن دقت کافی به خرج دهید. این نصب صحیح باعث می شود تا در زمان ورود غیرقانونی و غیرمجاز افراد به محیط یا تلاش برای شکست حرز، دزدگیر عکس العمل به موقع نشان دهد.

نصب بلندگو

بلندگو نیز برای پرتاب صدای بلند آژیر دزدگیر اماکن است و در صورتی که نصب این بخش انجام نشود، صدای دزدگیر بسیار پایین بوده و به اندازه کافی بلند نیست که آن جو و حالت دلخواه هشدار دهنده را ایجاد کند.

نصب نرم افزاری دزدگیر اماکن

در بخش بعدی و پس از نصب سخت افزاری دزدگیر اماکن، وارد فاز نصب نرم افزاری آن می شویم. در این مرحله لازم است که یک شماره و کد برای دزدگیر منزل و اماکن تعریف کنید. این رمز همان کدی است که حین فعال و غیرفعال کردن دزدگیر آن را وارد خواهید ساخت.

پس از آن نیز شماره تماس و شماره پیامک را باید وارد نمایید تا در مواقع لازم، پیام هشدار برای آن خط های تلفن ارسال شود. در واقع پس از نصب سخت افزاری، باید نصب نرم افزاری نیز مطابق با دستورالعمل انجام شود تا عملکرد سیستم دزدگیر اماکن به درستی صورت گرفته و کمترین اختلال در آن وجود نداشته باشد.

به یاد داشته باشید که هر گونه مشکل در عملکرد صحیح دستگاه های دزدگیر اماکن، باعث می شود که تلاش برای ورود به مکان مورد نظر شما، با موفقیت همراه شده و کل نصب دستگاه بیهوده باشد.

فهرست