خرید آنتن مرکزی

راهنمای خرید آنتن مرکزی

در صورتی که تصمیم به تهیه آنتن مرکزی دارید، لازم است که به راهنمای خرید آنتن مرکزی توجه کرده و با توجه به مشخصات آنتن های مختلف، نسبت به یک خرید هوشمندانه اقدام نمایید. آنتن های مرکزی در انواع مختلفی عرضه می شوند که البته تمام آن ها دارای یک سطح عملکرد مشابهی هستند و خروجی که از هر یک از این آنتن ها می گیریم یک خط را دنبال می کنند.

در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی نزدیک تر به راهنمای خرید آنتن مرکزی بیندازیم.

نکات و راهنمای خرید آنتن مرکزی 

راهنمای خرید آنتن مرکزی بر این هسته استوار شده است که با خرید یک آنتن مرکزی می توان از خرید و نصب آنتن های جداگانه رها شد و دیگر نیازی نیست که برای یک ساختمان چند طبقه با چندین واحد، آنتن هایی به صورت مجزا نصب شود. به این ترتیب ممکن است شما یک آنتن مرکزی برای مجتمع خود بخواهید و یا یک آنتن مرکزی ساختمان برایتان کفایت کند.

تجهیزات آنتن مرکزی

با این توصیفات با در نظر گرفتن تعداد خروجی لازم از یک آنتن مرکزی، راهنمای خرید آنتن مرکزی به شما می گوید که کدام مدل برایتان مناسب تر خواهد بود.

بنابراین برای خرید یک آنتن مرکزی باکیفیت که عملکرد درستی داشته باشد و بتواند پاسخگویی مناسب و مساوی برای تمامی واحدهای ساختمانی ارائه دهد، لازم است که به این سوالات پاسخ دهید:

  1. ساختمان شما چند طبقه است؟
  2. ساختمان شما دارای چند واحد است؟
  3. در هر طبقه، چند واحد قرار گرفته است؟

با در نظر گرفتن این موارد آنتن مرکزی مورد نیاز و مناسب برای ساختمان یا مجتمع مسکونی و اداری شما توصیه خواهد شد. پیشنهاد می کنیم که پیش از انتخاب و خرید آنتن مرکزی، با یک متخصص و کارشناس در این زمینه صحبت کرده و ضمن عنوان ساختن شرایط ساختمان خود، بهترین مدل را انتخاب کنید. در بسیاری مواقع شما می توانید با پرداخت هزینه کمتر، نوعی از آنتن مرکزی را خریداری کنید که به همان اندازه برایتان کارایی داشته باشد. به واقع در برخی مواقع از سر ناآگاهی و بدون شناخت درست ویژگی ها، آنتنی خریداری می کنیم که به نوعی مشخصات برتر و بیشتری از نیازهای ما دارد و این به پرداخت هزینه اضافی منجر می شود.

به هر صورت قبل از نصب آنتن مرکزی لازم است که اجزای زیر تهیه نمایید:

آنتن: آنتن فرکانس های ارسالی را دریافت می کند.

آمپلی فایر: آمپلی فایر یکی از اجزای آنتن های مرکزی است که موجب جلوگیری از افت ولتاژ ورودی می شود.

تپ آف: تپ آپ ابزاری است که به کمک آن یک ورودی به دو یا چهار خروجی تبدیل می شود.

اسپلیتر: اسپلیتر که به آن وسیله جداکننده نیز گفته می شود، تقسیم کردن را برعهده خواهد داشت و علی رغم بی اهمیت به نظر رسیدن، کارایی مهمی در سیستم عملکرد آنتن مرکزی دارد.

کابل: کابل های آنتن مرکزی از مهم ترین بخش های آن بوده و انتقال تصویر به وسیله آن ها انجام می شود. معمولا برای آنتن های مرکزی از کابل های RG6 یا RG59 استفاده می شود.

سخن پایانی

برای خرید بهینه یک آنتن مرکزی، باید توجه کافی به نیازهای خود و مشخصات آنتن داشته باشید تا خرید شما بهینه صورت گرفته و کارایی لازم را از آن دریافت کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست