کیفیت تصویر دوربین ip

کیفیت تصویر دوربین مداربسته

بهترین وضوح و کیفیت تصویر دوربین مداربسته چیست؟ وضوح مناسب برای دوربین امنیتی کدام است؟ در حال حاضر، وضوح بالا برای دوربین های امنیتی با کیفیت به یکی از ویژگی های ضروری تبدیل شده است. اما چگونه می توان وضوح خوب را اندازه گیری کرد؟ آیا برای کیفیت خوب تصویر می توانید به مشخصات صفحات محصول اعتماد کنید؟

کیفیت تصویر دوربین مداربسته چگونه است؟

کیفیت تصویر دوربین مداربسته IP مجموع پیکسل های تشکیل دهنده یک تصویر است که با عرض و ارتفاع تصویر اندازه گیری می شود.

به عنوان مثال، عرض و ارتفاع یک تصویر 2MP به ترتیب 1920 و 1080 است. با ضرب این دو شکل با هم ، 2.073،600 بدست می آورید که تعداد پیکسل های موجود در تصویر است.

همچنین، از ارتفاع تصویر به عنوان نماد وضوح استفاده می شود و بنابراین می توانید هنگام صحبت در مورد تصویری با 2 میلیون پیکسل، با وضوح 1080p آن را نشانه گذاری کنید.

رایج ترین رزولوشن و کیفیت تصویر دوربین مداربسته های خانگی در بازار شامل 2 مگاپیکسل 2MP (1080p), 4MP (1440p), 5MP (1920p) and 8MP (4K/2160p) است.

وضوح تصویر دوربین مداربسته

وضوح دوربین مداربسته آنالوگ

در مقایسه با وضوح دوربین مداربسته IP ، تفکیک پذیری دوربین مداربسته آنالوگ با تعداد خطوط افقی و عمودی تلویزیون (TVL) نمایش داده شده در تصویر متفاوت است.

چرا خطوط تلویزیونی؟

از آنجا که فناوری ویدیوی آنالوگ از صنعت تلویزیون گرفته شده است و بالاترین وضوح برای یک دوربین امنیتی آنالوگ سنتی “D1” است که “4CIF” نیز نامیده می شود، این وضوح شامل 704 * 480 پیکسل است.

فناوری جدید ویدئویی به نام آنالوگ با کیفیت بالا در دوربین های امنیتی آنالوگ اعمال می شود و امکان تولید فیلم هایی با وضوح بالا 720p و 1080p را برای آن ها فراهم می کند.

واقعاً به چه رزولوشن دوربین امنیتی نیاز دارید: 5 نکته عملی برای خرید

ممکن است بخواهید دوربین های مداربسته با بالاترین کیفیت را انتخاب و خریداری کنید. اما بهترین وضوح برای دوربین های امنیتی منزل چیست؟ واقعاً به کدام رزولوشن دوربین امنیتی و مداربسته نیاز دارید؟

دوربین های مداربسته با کیفیت تصویر و با وضوح بالا هزینه بیشتری برای شما ندارند

در حال حاضر، مارک های برتر دوربین های امنیتی پا به بازار دوربین های مداربسته با کیفیت بالا می گذارند و این باعث می شود قیمت دوربین های نظارتی مقرون به صرفه تر از هر زمان دیگری باشد.

بنابراین، برای دستیابی به وضوح مناسب دوربین های امنیتی منزل، قرار نیست مبلغ بالاتری پرداخت کنید.

برای پوشش مناطق بزرگ از چندین دوربین مداربسته با وضوح بالا استفاده کنید

برای تعیین اینکه شما واقعاً به کدام رزولوشن دوربین امنیتی نیاز دارید، منطقه ای را که می خواهید پوشش دهید را نیز در نظر بگیرید.

اگرچه یک دوربین مداربسته با کیفیت بالا می تواند تصاویری با جزئیات عالی ضبط کند، اما ممکن است هر گوشه از خانه شما را پوشش ندهد، زیرا محدوده دید آن محدود است. بنابراین، اگر قصد دارید یک منطقه بزرگ مانند قسمت جلوی خانه ، پارکینگ یا ورودی فروشگاه خود را کنترل کنید، بهتر است به جای استفاده از یک دوربین امنیتی لنز ثابت، از چند دوربین مداربسته بهره ببرید.

از دوربین های مداربسته با وضوح بالا از طریق شبکه پایدار استفاده کنید

یکی دیگر از عواملی که باید در هنگام بررسی این که چند مگاپیکسل برای دوربین های امنیتی نیاز دارید، جستجو شود، وضعیت شبکه است.

در هنگام انتقال تصاویر و فیلم های با کیفیت بالا، دوربین های IP با وضوح بالاتر به پهنای باند بیشتری نیاز دارند. بنابراین، اگر شبکه شما به اندازه کافی سریع و پایدار نباشد، دوربین های مدار بسته ممکن است فیلم ها را با وضوح پایین ارائه دهند.

کلام آخر

شما برای خرید این محصول، کدام سطح کیفیت تصویر دوربین مداربسته را انتخاب کرده و تا چه اندازه این مورد را در خرید خود موثر می دانید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست