مشکلات سیستم امنیتی

مشکلات دزدگیر اماکن

تعداد فزاینده ای از حوادث امنیتی باعث ایجاد احساس ناامنی در افراد و مشاغل شده است. از این روی نصب دزدگیرهای اماکن، دوربین مداربسته و مانند آن ها برای به دست آوردن امنیت بیشتر، توصیه می شود. نصب سیستم های امنیتی در خانه ها و دفاتر به عنوان اولین لایه دفاعی در برابر تهدیدات امنیتی تلقی می شود. این در سالهای اخیر به رشد صنعت سیستم های امنیتی کمک کرده است. اما در این مطلب به دنبال آن هستیم تا ببینیم مشکلات دزدگیر اماکن شامل چه مواردی م شود.

اکثریت افراد که از سیستم های امنیتی برای حفاظت از خانه ها ، مشاغل و دارایی خود استفاده می کنند ، انتظار دارند که این سیستم ها آنطور که باید کار کنند. افراد به سیستم های امنیتی اعتماد می کنند ، اما خرابی ها ممکن است بعضاً مرگبار باشد و منجر به از دست رفتن جان انسان ها شود. برخی از سوالات از انتظارات مردم ناشی می شود: آیا آنها به همان اندازه که تولیدکنندگان ادعا می کنند کارآمد هستند؟ آیا می توانید خانه یا محل کار خود را ترک کنید تا فقط توسط یک سیستم امنیتی تأمین امنیت شود؟ محدودیت ها چیست؟ مشکلات چیست؟ بیایید نگاهی بیندازیم.

فروشگاه اینترنتی فروش انواع دزدگیر اماکن و دوربین های مداربسته
انتخاب و خرید مناسب سیستم های امنیتی به کمک مشاوره های رایگان کارشناسان ساتو الکترونیک
021-66749052
021-66751508

مشکلات دزدگیر اماکن شامل چه مواردی می شود؟

حوادث امنیتی می تواند وحشیانه باشد و ممکن است برای یک ثروت و حتی جان انسانها هزینه داشته باشد. نصب سیستم های امنیتی برای مواجهه با تهدیدات امنیتی بالقوه یک راه حل به نظر می رسد، اما مانند اکثر سیستم های دیگر، سیستم های امنیتی کنونی دارای کاستی های مشترکی در ارتباط با آنها هستند. این نقایص شامل قیمت، نصب، عملکرد تا تعمیر و نگهداری این سیستم ها می باشد.

1. سخت افزار گران قیمت از مشکلات دزدگیر اماکن

با وجود پذیرش گسترده و تعداد روزافزون نصب در سراسر جهان ، قیمت سیستم های امنیتی هنوز هم مقرون به صرفه نیست. سخت افزار گران قیمت چیزی است که اکثر خریداران هنگام بررسی سیستم های امنیتی متوجه آن می شوند. تنوع در قیمت گذاری نیز قابل توجه است. برخی از سیستم های هشدار امنیت خانه DIY ممکن است گزینه ارزان تری باشد. با این حال ، این محصولات در مورد عملکرد و دوام کیفیت نسبتاً کمتری دارند. آنها ممکن است بیش از سیستم های امنیتی با کیفیت بالا به نگهداری مکرر نیاز داشته باشند. با این حال ، سیستم های امنیتی با کیفیت بالا ارزان نخواهد بود.

2. هیچ تضمینی برای پیشگیری از تهدید نیست

نصب یک سیستم امنیتی تضمینی برای محافظت در برابر تهدیدات احتمالی یا وقوع حوادث امنیتی نیست. جنایتکاران نیز هوشمندتر شده اند و آنها می دانند که این روزها سیستم های امنیتی معمولاً در خانه ها و مشاغل یافت می شود. آنها آماده می آیند. آنها از قبل مکان های مشترک نصب این سیستم ها و روش های خلع سلاح آنها را می دانند. حتی بعضی اوقات حتی تجهیزات امنیتی به سرقت می رود. سیستم های امنیتی مانند دوربین های نظارتی فقط حادثه را ثبت می کنند و نمی توانند کاری برای جلوگیری از آن انجام دهند. گاهی شدت حادثه باعث از کار افتادن یک سیستم امنیتی می شود.

3. هشدارهای کذب از مشکلات دزدگیر اماکن

هشدار دزدگیر اماکن منزل شما که نیمه شب روشن می شود و تمام خانواده شما را بیدار می کند، فقط در اثر پریدن گربه محبوب شما روی میز ایجاد شده است. سیستم های امنیتی از فناوری موجود مانند سنسورها برای تشخیص حرکت و محیط استفاده می کنند. محرک های دروغین یکی از عمده ترین نقایص سیستم های امنیتی کنونی است. تداخل فرکانس مشابه نیز یک ضعف مهلک در سیستم های هشدار بی سیم است. اگر هر دکمه keyfob بی سیم را فشار دهید تا فرکانس یکسانی را فشار دهید ، کل سیستم غیرفعال خواهد شد ، که باعث می شود زنگ هشدار سیگنال را از ردیاب های بی سیم فعال دریافت نکند. برخی از تولیدکنندگان برای غلبه بر این مشکل ، تداخل را برای شناسایی روش های هشدار در نظر گرفته اند. سیستم های هشدار تشخیص حرکت فقط حرکات را تشخیص می دهند و بعضی اوقات در مورد حیوانات خانگی نیز تحریک می شوند. عوامل دروغ تکراری همچنین باعث می شود افراد در هنگام وقوع یک حادثه واقعی واکنش کمتری نشان دهند.

4. عدم حس دقیق محیط اطراف

سیستم امنیتی شامل سنسورهای حرکتی ، مناطق خاصی را پوشش می دهد. اگر مساحت بزرگتر از پوشش سنسور باشد ، یا سنسورها به درستی برای پوشاندن منطقه نصب نشده باشند ، ممکن است برخی از تکه های ناایمن یا نقاط کور برجای بگذارد. برخی از طراحی های ساختمانی ممکن است به سنسورهای بیشتری نیاز داشته باشند در حالی که سنسورهای کمتری نصب می شود که برخی مناطق را ناامن خواهد کرد.

5. وابستگی به برق از مشکلات دزدگیر اماکن

هر سنسور بی سیم حاوی باتری مخصوص به خود است که در صورت قطعی برق ، برق را تأمین می کند. عملکرد نامناسب باتری در صورت قطع برق می تواند امنیت خانه را به خطر بیندازد.

کلام آخر

علی رغم مشکلات دزدگیر اماکن سیستم های امنیتی مسئولیت محافظت از اموال و دارایی ها را بر عهده دارند و مشکلات یا نارسایی های موجود در این سیستم ها می تواند آنها را برای کار غیرقابل اعتماد کند. همانطور که جهان به طور فزاینده ای به فناوری وابسته می شود ، پیاده سازی سیستم های امنیتی مجهز به فناوری نیز شتاب بیشتری پیدا کرده است. اکنون با ظهور اینترنت اشیا و دستگاه های هوشمند ، راه حل های امنیتی هوشمند نیز در بازار نفوذ کرده و مشتریان را جذب می کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست