ماهواره مرکزی

ماهواره مرکزی با داشتن چند سیگنال ماهواره ای، یک سیگنال سراسری و یکپارچه خروجی می دهد. این وسیله دارای سیستم پیشرفته ای است که ساختمان ها را از نصب چندین دیش جداگانه رهایی می بخشد و در عین حال کیفیت تصویر و صدای پایدار و بالاتری ارائه می کند.

اگر در دیش های معمولی، همیشه شاهد برفکی شدن تصویر، افت کیفیت، قطع و وصل شدن و سایر مشکلات هستیم، در یک ماهواره مرکزی چنین مشکلاتی وجود ندارد و همیشه تصویر پایدار، باکیفیت و بدون پارازیت را مشاهده خواهیم کرد. این چیزی است که باعث می شود مجتمع ها، برج ها و به طور کلی ساختمان های چند طبقه؛ به جای به کار بردن چندین دیش مجزا، از یک ماهواره مرکزی استفاده کرده و به این شکل ضمن مرتب ساختن فضای پشت بام خود، کیفیت بالاتری از تصویر را نیز داشته باشند.

شاید چند سال پیش کمتر ماهواره مرکزی در پشت بام خانه ها می دیدیم و بیشتر پشت بام ها مملو از دیش های مجزایی بود که کنار هم چیده شده بودند. اما امروز با ارائه ماهواره های مرکزی، دیش های مجزا کنار گذاشته شده و بیشتر آپارتمان ها، مایل به داشتن این سیستم های یکپارچه و مرکزی هستند تا هم کیفبت بهتری به دست آورده و هم هزینه کمتری (به ازای هر واحد)، پرداخت کنند.

جالب است بدانید که این ماهواره های مرکزی قادر به ارائه خروجی تصویر و صدا برای بیش از 50 واحد ساختمانی هستند و این باعث می شود که در یک ساختمان مرتفع با تعداد واحدهای زیاد یا برج نیز، پاسخگویی لازم را داشته باشند.

دیش های مرکزی، قادر به انتقال سیگنال های ماهواره و امواج آنالوگ RF با سطح کیفی تراز اول هستند و بالاترین مقاومت در برابر پارازیت های احتمالی را دارند.

فهرست