برند دوربین مداربسته

راهنمای خرید دوربین مداربسته + نکات مهم

اگر تصمیم به خرید دوربین مداربسته و بالا بردن سطح ایمنی محیط منزل یا کار خود را دارید، جای دارد که با راهنمای خرید دوربین مداربسته آشنا شده و برای انتخاب و خرید یک دوربین مناسب، به ترتیب زیر اقدام کنید.

راهنمای خرید دوربین مداربسته

با توجه به انواع دوربین های مداربسته و برندهای مختلفی که در بازار وجود دارد، انتخاب و خرید یک دوربین مداربسته مناسب با نیازهایی که برای خود تعریف کرده اید، چندان پیش و پا افتاده نیست و باید دید صحیح و کاملا تخصصی نسبت به این دوربین ها داشته باشید تا انتخاب و خرید شما بهینه باشد.

نوع دوربین مداربسته

نوع دوربین مداربسته

پیش از هر چیز باید گفت که در حال حاضر بهترین دوربین های مداربسته موجود در بازار به لحاظ کیفیت و کارایی، دوربین های مداربسته تحت شبکه یا دوربین های مداربسته ip هستند. اما با این همه در صورتی که مایل به پرداخت هزینه بالاتری برای خرید این دوربین ها نیستید و بودجه کمتری جهت خرید دوربین مداربسته در نظر گرفته اید، باید در میان انواع دیگر دوربین های مداربسته، به دنبال محصول مورد نیاز خود بگردید.

به جز این باید دید که مایل به انتخاب دوربین بی سیم یا با سیم هستید. انتخاب دوربین های وایرلس، این مزیت را دارد که دیگر نیازی به سیم کشی های رایج در دوربین های معمولی نیست و ضمن ساده تر شدن مراحل نصب، نازیبایی ناشی از اضافه کردن سیم کشی را حذف خواهید کرد. البته باید این موضوع را در نظر داشته باشید که بیشتر دوربین های وایرلس یا بی سیم، برای محیط و فضاهای محدود مناسب هستند و باید حین خرید دوربین مداربسته وایرلس، میزان برد آن را دقت داشته و طوری این دوربین ها را خریداری و نصب نمایید که فضای مورد نظر شما را به خوبی پوشش دهند.

برند سازنده

توصیه می کنیم در صورتی که دوربین های تحت شبکه را کنار گذاشته و نسبت به خرید دوربین از میان مدل های دیگر اقدام می کنید، همچنان به برند سازنده توجه داشته باشید. دوربین های مداربسته دارای سیستم بسیار حساس و ظریفی بوده و در صورتی که سنسور آن ها عمل نکند، به هیچ وجه کارایی لازم را نخواهند داشت. از این روی خرید دوربین مداربسته از میان برندهای متفرقه که هیچ شناخت درستی نسبت به اعتبار آن نداریم، کاری عاقلانه نخواهد بود. لازم است که حتما دوربین انتخابی شما، چه تحت شبکه باشد و چه خیر، از برندی معتبر باشد.

تجهیزات همراه

در صورتی که دوربین انتخابی شما تحت شبکه نبوده و نیاز به خرید دستگاه ضبط کننده نیز به همراه آن داشته باشید، باید نسبت به این موضوع نیز دقت نظر جداگانه به خرج دهید. توجه نمایید که دستگاه ضبط کننده مورد نظر شما دارای چند کانال است و رزولوشن آن چه اندازه است. به طور نمونه شما ممکن است دستگاه ضبط کننده با رزولوشن از این گذشته اهمیت زیادی دارد که ببینید فرمت تصاویر ذخیره شده در  مگا پیکسل، 2 مگا پیکسل، 3 مگا پیکسل یا 4 مگاپیکسل و بیشتر را خریداری کنید. دستگاه ضبط کننده، چه خواهد بود. این دستگاه ها از سیستم فشرده سازی تصاویر استفاده کرده و با فرمت های مختلفی خروجی خواهند داد.

سخن پایانی

شما در راهنمای خرید دوربین مداربسته چه نکات دیگری را جای می دهید که در بالا به آن ها اشاره نشده باشد؟ اصولا برای خرید و انتخاب یک دوربین مداربسته چه فاکتورهایی مهم است و چطور می توان بهترین دوربین مداربسته را از میان مدل ها و برندهای مختلف، انتخاب کرد؟

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست