مشخصات دوربین لامپی

دوربین مداربسته لامپی

یکی از انواع دوربین های مداربسته، دوربین مداربسته لامپی است که با داشتن زاویه دید 360 درجه، می تواند تسلط کامل بر محیط اطراف داشته باشد. این دوربین ظاهری شبیه به یک لامپ بزرگ دارد و ممکن است در نگاه اول به راستی با یک لامپ اشتباه گرفته شود. درست به همین دلیل است که غالبا از این دوربین ها برای جای گذاری در مکان هایی که مایل به اعلام وجود دوربین مداربسته نیستیم، استفاده می شود.

البته لازم به ذکر است که طبق قانون هر جایی که دوربین مداربسته نصب می شود، باید حتما اعلام گردد.

در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد مشخصات فنی این دوربین مداربسته را بهتر بشناسیم.

کاربرد دوربین لامپی

خصوصیات دوربین مداربسته لامپی

دوربین مداربسته لامپی تحت عناوین دوربین لامپی، لامپ دوربین دار و دوربین لامپی مخفی نیز شناخته می شود. شما می توانید از این دوربین در یک سالن بسیار بزرگ استفاده کرده و اطمینان داشته باشید که تمام محیط اطراف خود را با زاویه 360 درجه پوشش می دهد.

دوربین های مداربسته لامپی دارای ساختار نصب ساده ای بوده و برای فضاهای بزرگ که نیاز به میدان دید گسترده دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. به علاوه کیفیت ضبط تصاویر در این دوربین ها فوق العاده بوده و تصویرهای ضبط شده از طریق آن ها، کاملا واضح خواهد بود.

لازم به ذکر است که برق مورد نیاز این دوربین ها، به وسیله اتصال سری لامپ با جریان برق، تامین خواهد شد. از این گذشته شما برای ذخیره سازی تصاویر این دوربین های مداربسته لامپی، نیازی به اتصال به دستگاه NVR ندارید. موضوع بسیار ساده تر و کاربردی تر بوده و از آن جایی که این دوربین ها امکان وارد کردن رم حافظه را دارند، می توانید با قرار دادن یک حافظه رم در آن ها کلیه تصاویر را به این شکل ذخیره سازی کنید. کارت حافظه میکرو اس دی دوربین های مداربسته لامپی می تواند از نوع 32 گیگابایتی، 64 گیگابایتی یا 128 گیگابایتی باشد. البته این به مدل و نوع این دوربین های مداربسته و ظرفیت کارت حافظه ی آن ها بستگی خواهد داشت. به این ترتیب شما می توانید با پر شدن حافظه یکی از کارت های میکرو اس دی، در صورت نیاز این کارت را جدا کرده و اطلاعات آن را ذخیره نمایید.

نرم افزارهای این دوربین های مداربسته ممکن است یکی از انواع نرم افزار ICSEE، نرم افزار V380 یا نرم افزار VR CAM باشد.

مشاهده تصاویر از طریق گوشی تلفن همراه

در صورتی که مایل باشید، امکان دنبال کردن و مشاهده تصاویر دریافت شده از این دوربین های مداربسته در گوشی تلفن همراه شما وجود دارد. به این شکل وقتی از مکان مورد نظر خود دور هستید، نیازی نیست که برای مراجعه مجدد و چک کردن کارت حافظه منتظر بمانید. شما به راحتی می توانید تصاویر این دوربین مداربسته را روی صفحه نمایش گوشی تلفن همراه خود مشاهده نمایید.

سخن پایانی

به کار بردن دوربین های مداربسته لامپی دارای این مزیت است که شما به دستگاه ضبط جداگانه نیازی ندارید و دید 360 درجه در تمامی زوایا خواهید داشت. اما در نظر داشته باشید که این دوربین ها کارایی مناسبی برای فضای باز ندارند. به این ترتیب بسته به نیاز خود و با گرفتن مشورت از یک کارشناس نصب دوربین های مداربسته، می توانید بهترین انتخاب را داشته و پس از نصب دوربین مداربسته، به بالا بردن ضریب ایمنی محیط زندگی یا کار خود کمک نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست