باطری دزدگیر اماکن

خرابی باطری دزدگیر اماکن

همان طور که احتمالا می دانید دزدگیر اماکن دارای باطری هستند و خرابی باطری دزدگیر اماکن می تواند مشکلات کلی در عملکرد این سیستم ها به عمل بیاورد. از این روی اهمیت زیادی دارد که به موقع نسبت به عیب یابی این موضوع، اقدام کرده و برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهید. خرابی باطری دزدگیر اماکن یکی از مشکلات رایج در خصوص این تجهیزات امنیتی است و البته رفع آن نیز کار چندان پیچیده ای نبوده و معمولا با تعویض قطعه برطرف می گردد.

خرید باطری دزدگیر اماکن

بیشتر بخوانید 

نصب دزدگیر اماکن 

خرابی باطری دزدگیر اماکن و مشکلات آن

در صورتی که مشاهده کردید دزدگیر اماکن نصب شده در منزل یا محل کار شما، عمل نکرده و فعالیت آن مخدوش و متوقف شده است، باید بلافاصله نسبت به عیب یابی آن اقدام کنید. البته در چنین شرایطی کمک گرفتن از متخصصان در حوزه دزدگیرهای اماکن و تعمیرات آن، می تواند بسیار شرایط را تسهیل کرده و عیب یابی و رفع عیب با سرعت عمل و کیفیت بالاتری انجام شود، با این همه به دلیل این که امکان دسترسی به متخصص این حوزه ممکن است در لحظه برای شما میسر نباشد، در ادامه ببینیم موضوع خرابی باطری دزدگیر اماکن به چه صورت است.

یک دزدگیر اماکن از قطعات مختلفی از جمله ترانس برق، باطری، سنسورها، آژیر، بلندگو، فیوز AUX، تلفن کننده ثابت خط شهری و دیگر موارد تشکیل شده است.

در این دستگاه ها باطری پشتیبان وجود دارد و در صورتی که این باطری خراب و معیوب شده باشد، عملکرد دستگاه مختل شده و آژیر کشی و اعلام اخطار آن نیز با خطا همراه خواهد بود.

دقت داشته باشید که بیشتر مواقع خرابی باطری به دلیل شارژ بیش از حد است و در کل باید عمر مفید باطری های دزدگیرهای اماکن را چیزی بین 3 سال تا 5 سال در نظر بگیرید و با گذشت این مدت، نمی توان انتظار عملکرد صحیح از باطری ها داشت.

برای آن که از خرابی یا سلامت باطری دزدگیر اماکن مطلع شوید، لازم است که نگاهی به ظاهر آن بیندازید. در صورتی که باطری دچار تورم شده باشد، باید گفت که این قطعه خراب است و باید برای تعویض آن اقدام کنید.

همین طور باطری را شارژ کنید. اگر پس از شارژ شدن باطری، ولتاژ آن بین 12.4 تا 12.5 و در این حدود بود، مشکلی وجود ندارد؛ اما در صورتی که ولتاژ باطری به زیر 12 ولت سقوط کرد، باید گفت که با خرابی باطری دزدگیر اماکن روبرو هستید و باید حتما برای تعویض آن اقدام نمایید.

نکته: موضوع مهمی که وجود دارد این است که معمولا امکان تعمیر باطری دزدگیر اماکن وجود ندارد و باید برای تعویض این قطعه اقدام کنید.

سخن پایانی

شارژ صحیح و نگهداری درست و استفاده از باطری های کاملا استاندارد در دزدگیرهای اماکن سیم کارتی، باعث می شود که طول عمر باطری های دزدگیرهای اماکن بالاتر رفته و کمتر میزان خرابی را در خصوص این قطعات داشته باشیم. با این همه لازم است که طول عمر مفید باطری ها را نیز در نظر گرفته و به موقع برای تعویض آن ها با یک قطعه نو استاندارد، اقدام لازم را انجام دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست