خرید و فروش دوربین مداربسته

تفاوت دوربین بولت و دام چیست؟

دوربین های مداربسته بولت و دام هر دو از پرفروش ترین دوربین های مداربسته هستند، اما با شناخت تفاوت دوربین بولت و دام می توانید انتخاب بهتری میان این دو دوربین مداربسته داشته و درست مدلی را مطابق با نیازهای خود خریداری نمایید.

برای شناخت تفاوت دوربین بولت و دام در ادامه با ما همراه باشید.

دوربین های مداربسته بولت و دام به لحاظ موارد زیر با هم تفاوت دارند:

شکل ظاهری

دوربین مداربسته بولت از نظر ظاهری استوانه ای شکل بوده و معمولا جنس بدنه آن فلزی است. در نصب نیز معمولا مقداری از سیم کشی این دوربین ها مشخص است. اما دوربین های مداربسته دام، همان طور که از نام آن ها برمی آید، شبیه به گنبد به نظر می رسند. جنس این دوربین ها می تواند فلزی یا پلاستیکی مرغوب باشد و در نصب معمولا چیزی از سیم کشی آن ها مشخص نیست.

فرق دوربین بولت و دام

کاربردها

دوربین های مداربسته بولت ضدآب بوده و می توان در محیط های بیرونی که ریسک تماس با بارش باران و برف وجود دارد نیز از آن ها استفاده کرد. همین طور می توان این دوربین ها را در هر جایی از جمله دیوارها نصب کرد و نیازی نیست که حتما نصب سقفی داشته باشند. دوربین های بولت می توانند در مراکز صنعتی، فروشگاه ها و مانند آن ها مورد استفاده قرار بگیرند. اما دوربین های مداربسته دام برای فضاهای داخلی مناسب بوده و باید روی سقف نصب شوند. از این جهت معمولا از این دوربین ها برای محیط های کوچک تر یا با فواصل کمتر از یکدیگر استفاده می شود تا پوشش دهی مناسب در محیطی که قرار است مورد نظارت قرار بگیرد، ایجاد شود.

میزان برد دید در شب

تفاوت دوربین های مدار بسته دام و بولت به لحاظ قدرت دید در شب به اندازه ای نیست که بتوان به عنوان یک موضوع بسیار مهم به آن پرداخت. هر دو این دوربین های مداربسته می توانند دارای قابلیت دید در شب باشند، اما دوربین‌های بولت (Bullet) معمولاً برد دید در شب نسبتاً بالاتری نسبت به دوربین‌های دام (Dome) دارند. به همین ترتیب باید گفت که دوربین‌های دام دارای برد دید در شب متوسط هستند.

میزان مقاومت در برابر صدمات

البته این مورد آن قدرها تحت تاثیر قرار نگرفته است، اما شکل قرارگیری دوربین های بولت این امکان را ایجاد کرده است که راحت تر ریسک آسیب رسیدن به آن ها وجود داشته باشد. اما فرم نصب سقفی و گنبدی دوربین های دام، میزان آسیب پذیری آن ها را به مراتب کمتر ساخته است. با این همه نمی توان به جدیت در خصوص آسیب پذیری این دوربین ها اظهار نظر کرد و بسته به این که مکان نصب چه ارتفاعی داشته باشد و درست در چه زاویه ای نصب شده باشند، همه چیز در این خصوص تغییر خواهد کرد. به هر ترتیب علی رغم نصب دوربین مدار بسته ، نیاز به نصب دزدگیر اماکن نیز خواهد بود تا ریسک ورودهای غیرقانونی و غیرمجاز به حداقل برسد.

کلام آخر

اگر تصمیم به خرید یک دوربین مداربسته دارید، توصیه می کنیم که پیش از اقدام به خرید، حتما با یک کارشناس در این خصوص مشورت داشته باشید. در ساتو الکترونیک می توانید انواع و اقسام مدل های دوربین مداربسته را دنبال کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست