دزدگیر اماکن سیم کارتی

انواع دزدگیر اماکن

انواع دزدگیر اماکن با داشتن یک ماهیت مشترک، دارایی سطح کارایی های مختلف هستند و لازم است که پیش از انتخاب یک دزدگیر، نیازها مکان مورد نظر خود را به خوبی شناخته و به این شکل بهترین محصول را انتخاب نمایید.

انواع دزدگیر اماکن را می توان در گروه های زیر جای داد:

  • دزدگیرهای اماکن ساده
  • دزدگیرهای اماکن دارای سیستم هشدار از راه دور
  • دزدگیرهای اماکن بی سیم
  • دزدگیرهای اماکن سیم کارتی
  • دزدگیرهای اماکن تحت شبکه یا ip

هر یک از این دزدگیرها کارایی خاص خود را داشته و بسته به محیطی که قصد نصب دزدگیر اماکن در آن را دارید، مناسب خواهند بود.

در ادامه با ما همراه باشید تا هر یک از این نمونه های انواع دزدگیر اماکن را به شکلی دقیق تر مورد بررسی قرار دهیم.

دزدگیر اماکن کلاسیک

دزدگیرهای اماکن ساده

دزدگیرهای اماکن ساده در حقیقت ارزان ترین و قدیمی ترین دزدگیر اماکن محسوب می شوند که قادر به ارسال هشدار راه دور نیستند. عملکرد این دزدگیرها به شکلی است که در صورت قرار گرفتن شخص در محدوده سنسورها یا ورود با شکست حرز، صدای هشدار آن ها به صدا در می آید. البته از کار انداختن سیستم هشدار این دزدگیرها، کار چندان پیچیده ای نبوده و امکان نفوذ وجود داشت.

دزدگیرهای اماکن دارای سیستم هشدار از راه دور

این مدل از انواع دزدگیر اماکن همان طور که از اسم آن می توان حدس زد، دارای ارسال هشدار از راه دور هستند و به شماره تلفن های ثبت شده از طریق خطوط تلفن ثابت، تماس حاصل می شد. به این شکل در صورتی که نیروهای مهاجم و سارق خط تلفن را از کار می انداختند، دزدگیر غیرفعال شده و امکان ارسال تماس وجود نداشت.

دزدگیرهای اماکن بی سیم

یکی دیگر از انواع دزدگیر اماکن را باید دزدگیرهای اماکن بی سیم بدانیم که در این دزدگیرها به جای به کار بردن سیم کشی های رایج فارغ از این که روکار یا توکار باشند، از سیستم اتصال وای فای استفاده می شود.

در این الگو از دزدگیرهای اماکن، به جای به کار بردن سیم و کابل های رایج، از باندهای فرکانسی استفاده شده و اتصال وای فای پل ارتباطی لازم را فراهم می سازد.

البته  در این سیستم از دزدگیرهای اماکن، وجود نویز و پارازیت محتمل است و این می تواند به ایجاد اختلال در سیستم دزدگیر و عملکرد با تاخیر یا ناقص آن منجر شود. بنابراین لازم است که حتما از کیفیت شبکه اطمینان داشته باشید.

دزدگیرهای اماکن سیم کارتی

در شرایطی که امکان استفاده از تلفن های ثابت وجود ندارد، دزدگیرهای اماکن سیم کارتی کارآمدی خود را خواهند داشت. به این شکل هشدار و آلارم پیامکی روی خط تلفن همراه ارسال خواهد شد. این ارسال بستگی به آن دارد که از پیش چه شماره تماسی را برای ارسال هشدار و آلارم انتخاب کرده باشید. این نوع از دزدگیرهای اماکن نیز امکان دریافت پارازیت و نویز را دارا بوده و ممکن است با عملکرد مختل همراه شوند.

دزدگیرهای اماکن تحت شبکه یا ip

این دوربین ها قابل دریافت آدرس های ip بوده و روی بستر شبکه جهت ارتباطات داخلی میان تجهیزات دزدگیر اماکن تحت وب هوشند عمل  می کنند. البته در صورتی که بخواهید یک ارتباط راه دور به این شکل ایجاد کنید، لازم است که یک ماژول تحت شبکه قابل گسترش نیز متصل به سانترال مرکزی، داشته باشید. مزیت استفاده از دوربین های تحت شبکه یا ip این است که شما می توانید مانیتورینگ و مدیریت دوربین را از راه دور به راحتی به انجام برسانید.

سخن پایانی

شما کدام یک از انواع دزدگیر اماکن را مناسب تر دانسته و برای خرید کدام یک را پیشنهاد می کنید؟ توصیه می کنیم پیش از انتخاب و خرید دزدگیر اماکن حتما با کارشناسان ساتو الکترونیک مشاوره داشته باشید. به این شکل یک محصول کاربردی تر و مناسب با نیازهای خود، خریداری خواهید کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست