تقسیم کننده آنتن مرکزی

انواع اسپلیتر آنتن مرکزی

یکی از تجهیزات آنتن های مرکزی، اسپلیترها یا تقسیم کننده های انشعابی هستند که با انتخاب و نصب صحیح آن ها، عملکرد درست و بدون نقص آنتن های مرکزی تضمین می شود. با شناخت انواع اسپلیتر آنتن مرکزی می توانید انتخاب درستی در خصوص آن ها داشته و برای تحویل سیگنال به گیرنده ها و همین طور جداسازی هر گیرنده از سیستم، راهکاری مناسب را ایجاد کنید.

اسپلیتر که به آن ها تقسیم کننده‌ های انشعابی یا مقسم انتهایی نیز گفته می شود در شمار تجهیزات توزیع سیگنال در سیستم های آنتن مرکزی قرار دارند که برای تحویل سیگنال به گیرنده ‌ها و جدا سازی هر گیرنده از سیستم به طور مستقیم کارایی دارند و در صورت حذف آن ها، این فرآیند با اختلال جدی روبرو می شود.

برای شناخت بهتر این قطعه و انواع اسپلیتر آنتن مرکزی با ما همراه باشید.

اسپلیتر یا تقسیم کننده آنتن مرکزی از انواع تجهیزات انتهایی در سیستم آنتن مرکزی می باشد و برای جهت گرفتن انشعاب از خط اصلی آنتن مرکزی و یا تقسیم سیگنال بین چند مصرف کننده کارایی خاص خود را خواهد داشت. در نظر داشته باشید که در صورت عدم به کار بردن از اسپلیتر در سیستم آنتن مرکزی سیستم با افت سیگنال قابل توجهی روبرو خواهیم بود و این موضوع اهمیت استفاده از این قطعه را به شکلی قابل توجه نمایان می سازد. به واقع نصب اسپلیتر باعث می شود که توازن ورودی و خروجی سیگنال در سیستم های آنتن مرکزی به درستی انجام شده و در نهایت کیفیت تصویر و صدای خروجی به شکلی رضایت بخش دیده شود.

فروش انواع اسپلیتر و تجهیزات آنتن مرکزی
آنتن مرکزی و تجهیزات آن را از فروشگاه ساتو الکترونیک که سال ها در این حوزه فعالیت میکنند خریداری کنید.

021-66749052
021-66751508

اسپلیتر‌ها باتوجه به شرایط و موارد استفاده در انواع مختلفی ارائه و عرضه می شوند:

رده بندی اسپلیترها براساس تعداد خروجی آن ها

در این رده بندی اسپلیترها بر اساس تعداد خروجی که دارند، تقسیم بندی می شوند. به این شکل  اسپلیتر ۲ راه، ۳راه، ۴راه، ۶ راه و … را داریم. در نظر داشته باشید که یک اسپلیتر 3 راه، به معنای این است که این قعطه دارای یک ورودی به اسپلیتر از آنتن یا آمپلی فایر بوده و در کنار آن سه خروجی دارد. به این شکل امکان این وجود خواهد داشت که از این طریق به سه کاربر سیگنال برسانیم.

رده بندی اسپلیترها براساس میزان افت سیگنال آن ها

 بسته به محیط و شرایط کاری و متراژ سیم به کار رفته در سیستم آنتن مرکزی به انواع مختلفی از مقسم و اسپلیتر برای داشتن سیگنال نیاز خواهیم داشت. بنابراین با ملاحظه شرایط و بررسی آنتن مرکزی و شرایط و میزان سیم به کار رفته تا رسیدن به هر واحد ساختمانی، نوع اسپلیتر به لحاظ میزان افت سیگنال ها تعیین می شود. برای تعیین این مورد حتما نیاز دارید که با یک کارشناس حوزه آنتن های مرکزی مشورت کرده و از مشاوره و راهنمایی وی در این زمینه بهره مند شوید.

در ساتو الکترونیک می توانید ضمن خرید انواع آنتن مرکزی و تجهیزات آنتن مرکزی ، از مشاوره خرید آنتن های مرکزی نیز بهره مند شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست