آشنایی با انواع آنتن مرکزی

انواع آنتن مرکزی

اگر شما نیز قصد خرید یکی از انواع آنتن مرکزی را دارید و می خواهید شکل و شمال پشت بام خانه خود را تغییر دهید، خوب است که شناخت مناسبی نسبت به نوع های مختلف این نوع آنتن داشته باشید. به این ترتیب می توانید با سهولت بیشتری آنتن مرکزی مناسب خود را خریداری کرده و از آنتن های متعدد که در گوشه و کنار پشت بام خلاص شوید.

همه ما تجربه دیدن چندین آنتن معمولی در پشت بام منازل را داریم و این خبر خوشی است که با جمع کردن تمام این آنتن ها، یک آنتن مرکزی در پشت بام داشته و کیفیت مناسبی نیز از آن دریافت کنیم.

در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم انواع آنتن مرکزی کدامند.

مشخصات انواع آنتن مرکزی

انواع آنتن مرکزی و مشخصات هر کدام 

انواع آنتن مرکزی را می توان در مدل های MATV، SMATV و CCTV تقسیم بندی کرد.

آنتن MATV

این آنتن یعنی آنتن MATV به منظور تقویت سیگنال های تلویزیون با پهنای باند مشخص و تعیین شده، مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به توضیح است که MATV، مخفف عبارت Master Antenna Television است. این نوع آنتن همان نوع آنتن مرکزی است که در ساختمان های مسکونی برای دریافت سیگنال شبکه های تلویزیونی و رساندن آن به تمامی واحدهای مسکونی، نصب شده و مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع آنتن Master Antenna Television، نیاز ساختمان ها و مجتمع ها از نصب آنتن های تلویزیونی جداگانه را برطرف ساخته است و هر ساختمان می تواند با نصب یک آنتن مرکزی MATV، تمامی واحدهای آپارتمانی و مسکونی خود را پوشش دهی کند.

آنتن MATV از ساده ترین انواع آنتن های مرکزی به شمار می آید و در صورتی که با باندهایی چون FM تقویت شود، سیگنال ها را بدون هیچ گونه اختلالی دریافت کرده و تصویر و صدای عالی را به خروجی تلویزیون می رساند.

آنتن SMATV

آنتن SMATV را برای دریافت سیگنال های ماهواره ای مورد استفاده قرار می دهند. این نوع آنتن قدرت به مراتب بیشتری نسبت به آنتن MATV دارد. آنتن SMATV یک آنتن مرکزی به شمار آمده و توزیع سیگنال های ماهواره ای را به مقصد گیرنده ها یا رسیورهای مختلف در یک ساختمان برعهده خواهد داشت. این آنتن قدرت دریافت و انتقال سیگنال قوی داشته و اگر از برندی مطمئن خریداری شود، طول عمر بالایی را از خود نشان می دهد.

با نصب این آنتن تمامی واحدهای مسکونی یا تجاری و … می توانند دریافت سیگنال از ماهواره داشته و نیازی به نصب آنتن های جداگانه نخواهد بود. کیفیت این آنتن و برند آن اهمیت زیادی دارد و در قدرت دریافت و انتقال سیگنال به طور مستقیم موثر خواهد بود.

آنتن CCTV

آنتن CCTV نوعی از انواع آنتن مرکزی است که از آن برای انتقال تصویر، صدا و ویدیو از مبدأ دوربین های مدار بسته استفاده شده و این نوع دیتا را به گیرنده تلویزیون می رساند. با توجه به گسترش استفاده از دوربین مداربسته در محیط های ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری، استفاده از آنتن های CCTV نیز افزایش پیدا کرده است.

سخن پایانی

گروه ساتو الکترونیک ارائه دهنده انواع تجهیزات آنتن و متعلقات آن ها، انواع آنتن مرکزی را در سبد محصولات خود جای داده است و می توانید از این محصولات با کیفیت و پشتیبانی کامل، خرید داشته باشید. همین طور شما می توانید از مشاوره ساتو الکترونیک پیش از خرید محصول مورد نیاز خود، استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست