فروش آمپلی فایر در تهران

خرید آمپلی فایر آنتن مرکزی

اگر چه به نظر می رسد که آنتن های مرکزی ساختار ساده ای داشته و فرآیند عملکرد آن ها به سادگی پیش برود، اما با این همه هر یک از قطعات این آنتن ها از اهمیت زیادی برخوردار بوده و ضرورت دارد که تمام قطعات به درستی کار کنند. خرید آمپلی فایر آنتن مرکزی به عنوان یکی از قطعات بسیار با اهمیت که باید حتما عملکرد دقیق و صحیح داشته باشد، در غیر این صورت نمی توان به هیچ وجه بر عملکرد درست و حرفه ای آنتن تکیه داشت.

در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم این قطعه چیست و چه وظیفه ای در عملکرد آنتن مرکزی دارد.

فروش آمپلی فایر

مقالات بیشتر

نصب آنتن مرکزی

خرید آمپلی فایر آنتن مرکزی و شرح عملکرد آن 

آمپلی فایر آنتن مرکزی نقش اصلی در افزایش سطح سیگنال دریافتی از آنتن تقویت کننده را دارد و از طریق آن افت سیستم توزیع پایش شده و جبران می گردد. در واقع این آمپلی فایر قطعه ای است که باعث می شود تا در هر لحظه سیگنال لازم به سیستم تلویزیون وارد گردد.

میزان توانایی و قابلیت آمپلی فایر آنتن مرکزی در خصوص تقویت طبق فاکتور سنجش دسی بل در نظر گرفته می شود و به این مورد ضریب بهره تقویت سیگنال یا GAIN می گویند. از این رو در صورتی که نیاز به انتخاب آمپلی فایر باشد، باید به این مورد GAIN دقت داشته باشید.

نکته: توجه داشته باشید که میزان سیگنال ورودی و ضریب تقویت آمپلی فایر روی هم، نباید از میزان قابلیت خروجی آمپلی فایر بالاتر باشد. در غیر این ضورت بار اضافه در خروجی یا همان اوور لود اتفاق افتاده سیگنال معیوب خواهد بود.

مورد حائز اهمیت دیگر این است که آمپلی فایرها در انواع مختلف دیده می شوند. ممکن است آمپلی فایر به کار رفته در یک آنتن مرکزی از نوع باند پهن باشند. این نوع آمپلی فایرها دارای قابلیت تقویت چندین کانال به صورت یکسان و همزمان هستند. از طرفی دیگر آمپلی فایرهای تک کاناله می توانند یک سیگنال با سطح یکنواخت را ایجاد کنند و در هر کانال تنظیم سطح خروجی به وسیله مدار کنترل تقویت اتوماتیک میسر خواهد بود.

همچنین از منظری دیگر می توان آمپلی فایرهای آنتن مرکزی را به دو نوع آمپلی فایر توزیع و آمپلی فایر خط تقسیم بندی کرد.

خرید آمپلی فایر توزیع

آمپلی فایر توزیع دارای قابلیت توزیع سیگنال میان شاخه ها است.

خرید آمپلی فایر خط

آمپلی فایر خط در طول خطوط جهت تقویت سیگنال در نقاطی که سطح سیگنال افت کرده، وارد شده و افت سیگنال را برطرف می سازد.

به واقع در صورتی که میزان افت سیستم به قدری باشد که آمپلی فایرها قادر به پشتیبانی و جبران آن نباشند، سیگنال را پس از وارد شدن به خط توزیع، در نقاطی که سطح آن از مقدار مورد نظر پایین تر است، به وسیله آمپلی فایرهای خط تقویت ساخت. این چیزی است که به واقع اتفاق می افتد و باید آمپلی فایرهای آنتن مرکزی به درستی عمل کنند تا تمام این توزیع سیگنال ها، به خوبی و با کیفیت لازم انجام شود تا در نهایت خروجی سیگنال قابل قبول باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست